DUYURULAR

2022-2023 Akademik Yılı Güz Dönemi Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları

2022-2023 Akademik Yılı Güz Dönemi Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları

Tarih : 01.06.2022

Program Adı Türü Kontenjan Başvuru koşulları
Pedodonti Doktora Kontenjan Dolu Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmak.  ALES Sayısal puan türünden ve Yabancı Dil Sınavından en az 55 puan almak.
Ortodonti  Doktora Kontenjan Dolu Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmak.  ALES Sayısal puan türünden ve Yabancı Dil Sınavından en az 55 puan almak.
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Doktora Kontenjan Dolu Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmak.  ALES Sayısal puan türünden ve Yabancı Dil Sınavından en az 55 puan almak.
Restoratif Diş Tedavisi  Doktora Kontenjan Dolu Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmak.  ALES Sayısal puan türünden ve Yabancı Dil Sınavından en az 55 puan almak.  (Başvuru Bitiş Tarihi: 17.08.2022)
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Doktora Kontenjan Dolu Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm ve Otelcilik, Beslenme ve Diyetetik, Gıda Mühendisliği alanlarından mezun olmak.  ALES Sözel puan türünden ve Yabancı Dil Sınavından en az 55 puan almak.
İşletme Yönetimi Tezli YL Kontenjan Dolu Lisans mezunu olmak, ALES EA puan türünden en az 55 puan almak.
Uluslararası İşletmecilik Tezsiz YL Kontenjan Dolu Lisans mezunu olmak.
Sağlık Yönetimi Tezli YL Kontenjan Dolu Lisans mezunu olmak, ALES EA puan türünden en az 55 puan almak.
Sağlık Yönetimi Tezsiz YL Kontenjan Dolu Lisans mezunu olmak.
İş Sağlığı ve Güvenliği  Tezsiz YL Kontenjan Dolu Lisans mezunu olmak.
Klinik Psikoloji Tezli YL Kontenjan Dolu Tıp Fakültesi, Psikoloji, PDR alanında lisans mezunu olmak, ALES EA puan türünde en az 55 puan almak.
Klinik Psikoloji Tezsiz YL Kontenjan Dolu Tıp Fakültesi, Psikoloji, PDR alanında lisans mezunu olmak.
Oral İmplantoloji Tezli YL Kontenjan Dolu Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmak. ALES Sayısal puan türünden en az 55 puan almak.
Oral İmplantoloji Tezsiz YL Kontenjan Dolu Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmak.
Beslenme ve Diyetetik Tezli YL Kontenjan Dolu Öncelikli olarak Beslenme ve Diyetetik alanından mezun olmak, ALES Sayısal puan türünden en az 55 puan almak.
Beslenme ve Diyetetik Tezsiz Kontenjan Dolu Öncelikli olarak Beslenme ve Diyetetik alanından mezun olmak.
Halk Sağlığı Hemşireliği Tezli YL Kontenjan Dolu Hemşirelik lisans mezunu olmak, ALES Sayısal puan türünden en az 55 puan almak.
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Tezli YL Kontenjan Dolu Lisans mezunu olmak. ALES EA puan türünden ve Yabancı Dil Sınavından en az 55 puan almak.
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Tezli YL Kontenjan Dolu Lisans mezunu olmak, ALES Sözel puan türünden en az 55 puan almak.
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Tezsiz YL Kontenjan Dolu Lisans mezunu olmak.
Çocuk Gelişimi Tezli YL Kontenjan Dolu Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Eğitimi vs. ilgili alanların birinden mezun olmak. ALES EA puan türünden en az 55 puan almak.
Sosyal Hizmet Tezsiz YL Kontenjan Dolu Lisans mezunu olmak

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Döneminde Lisansüstü Programlara öğrenci kabulünde;

I- Uluslararası İşletmecilik, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Sosyal Hizmet, İş Sağlığı ve Güvenliği, Sağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına müracaat eden adaylar; müracaat öncesi mezun olduğu Lisans programlarındaki not ortalamalarına göre sıralanarak kontenjan dahilinde kabul edilir. 

II- İşletme Yönetimi Tezli Yüksek Lisans ve Sağlık Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programlarına müracaat eden adaylar; ALES puanının %50’si ve lisans mezuniyet notunun %50’sinin toplamından oluşacak genel puan üzerinden sıralanarak kontenjan dahilinde kabul edilir. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Tezli Yüksek Lisans (İngilizce) programına müracaat eden adaylar; ALES puanının %50’si, lisans mezuniyet notunun %25’i ve yabancı dil sınavı notunun %25’i toplamından oluşacak genel puan üzerinden sıralanarak kontenjan dahilinde kabul edilir. Yabancı uyruklu adayların başvuruları, kabul kriterlerini sağladıkları takdirde kendi aralarında değerlendirilir ve genel kontenjana dahil edilir.

III- Çocuk Gelişimi Tezli Yüksek Lisans, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Tezli Yüksek Lisans ve Halk Sağlığı Hemşireliği Tezli Yüksek Lisans Programlarına müracaat eden adaylar; ALES puanının %50’si, lisans mezuniyet notunun %20’si ve yazılı bilim sınavı veya sözlü mülakatın %30’unun toplamından oluşacak genel puan üzerinden sıralanarak kontenjan dahilinde kabul edilir. Yabancı uyruklu adayların başvuruları, kabul kriterlerini sağladıkları takdirde kendi aralarında değerlendirilir ve genel kontenjana dahil edilir.

IV- Pedodonti Doktora, Ortodonti Doktora, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Doktora ve Restoratif Diş Tedavisi Doktora Programlarına müracaat eden adaylar ALES puanının %50’si, lisans mezuniyet notunun %20’ si ve yazılı bilim sınavı veya sözlü mülakatın %20’si ve yabancı dil sınavının %10‘unun toplamından oluşacak genel puan üzerinden sıralanarak kontenjan dahilinde kabul edilir. Yabancı uyruklu adayların başvuruları, kabul kriterlerini sağladıkları takdirde kendi aralarında değerlendirilir ve genel kontenjana dahil edilir.

V- Oral İmplantoloji Tezli Yüksek Lisans programına müracaat eden adaylar; ALES puanının %50’si, lisans mezuniyet notunun %20’si ve yazılı bilim sınavı veya sözlü mülakatın %30’unun toplamından oluşacak genel puan üzerinden sıralanarak kontenjan dahilinde kabul edilir. Oral İmplantoloji Tezsiz Yüksek Lisans programına müracaat eden adaylar; lisans mezuniyet notunun %50’si ve yazılı bilim sınavı veya sözlü mülakatın %50’sinin toplamından oluşacak genel puan üzerinden sıralanarak kontenjan dahilinde kabul edilir.

VI- Beslenme ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans programına müracaat eden adaylar; ALES puanının %50’si, lisans mezuniyet notunun %20’si ve yazılı bilim sınavı veya sözlü mülakatın %30’unun toplamından oluşacak genel puan üzerinden sıralanarak kontenjan dahilinde kabul edilir. Beslenme ve Diyetetik Tezsiz Yüksek Lisans programına müracaat eden aylar; lisans mezuniyet notunun %50’si ve yazılı bilim sınavı veya sözlü mülakatın %50’sinin toplamından oluşacak genel puan üzerinden sıralanarak kontenjan dahilinde kabul edilir.

VII- Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programlarına müracaat eden adaylar; ALES puanının %50’si ve yazılı bilim sınavının %50’sinin toplamından oluşacak genel puan üzerinden sıralanarak kontenjan dahilinde kabul edilir. Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans programlarına müracaat eden adaylar; lisans mezuniyet notunun %50’si ve yazılı bilim sınavının %50’sinin toplamından oluşacak genel puan üzerinden sıralanarak kontenjan dahilinde kabul edilir. Yabancı uyruklu adayların başvuruları, kabul kriterlerini sağladıkları takdirde kendi aralarında değerlendirilir ve genel kontenjana dahil edilir.

VIII- Programa müracaat eden adaylar ALES puanının %50’si, lisans mezuniyet notunun %20’ si ve yazılı bilim sınavı veya sözlü mülakatın %20’si ve yabancı dil sınavının %10‘unun toplamından oluşacak genel puan üzerinden sıralanarak kontenjan dahilinde kabul edilir. Yabancı uyruklu adayların başvuruları, kabul kriterlerini sağladıkları takdirde kendi aralarında değerlendirilir ve genel kontenjana dahil edilir. Belirlenen programlar dışından gelen öğrenciler için bilimsel hazırlık dersi uygulatılır.

NOT: Tüm Yüksek Lisans ve Doktora programlarında istenilen başvuru sayısına ulaşıldığı takdirde, bilimsel değerlendirme süreci belirlenen tarihler dışında da yapılabilecektir.

İstanbul Kent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
2022-2023 Akademik Yılı Program Ücretleri

Pedodonti Doktora Programı 251.600 ₺

Ortodonti Doktora Programı 251.600 ₺

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Doktora Programı 251.600 ₺

Restoratif Diş Tedavisi Doktora Programı 251.600 ₺

Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı 91.800 ₺

Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans Programı 70.200 ₺

Oral İmplantoloji Tezli Yüksek Lisans Programı 109.000 ₺

Oral İmplantoloji Tezsiz Yüksek Lisans Programı 78.000 ₺

İşletme Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı 21.600 ₺

Uluslararası İşletmecilik Tezsiz Yüksek Lisans Programı : 16.200 ₺

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Tezli Yüksek Lisans Programı 17.010 ₺

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Tezsiz Yüksek Lisans Programı 12.852 ₺

Çocuk Gelişimi Tezli Yüksek Lisans Programı 21.600 ₺

Halk Sağlığı Hemşireliği Tezli Yüksek Lisans Programı 21.600 ₺

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler – İngilizce Tezli Yüksek Lisans Programı 27.000₺

Sosyal Hizmet Tezsiz Yüksek Lisans Programı 10.800 ₺

İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı 10.800 ₺

Sağlık Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı 21.600 ₺

Sağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı 16.200 ₺

Beslenme ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans Programı 21.600 ₺

Beslenme ve Diyetetik Tezsiz Yüksek Lisans Programı 16.200 ₺

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Doktora Programı 40.000 ₺

 

*Çocuk Gelişimi Tezli, Beslenme ve Diyetetik Tezli-Tezsiz yüksek lisans programlarında alan dışı olan öğrenciler için, program ücreti dışında uygulanacak bilimsel hazırlık ders başı ücreti 1.500 TL’dir.

*Tüm ücretlere KDV dahil olup, eğitim ücreti azami eğitim sürelerini kapsamaktadır.

* Anlaşmalı olduğumuz bankaların kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen öğrenciler için vade farksız maksimum 12 taksit uygulanacaktır.

*Anlaşmalı olduğumuz bankalardan OTS kredisi ile taksitlendirme yapan öğrencilerimize maksimum 12 taksit uygulanacaktır.

*Peşin ödeme (Havale-Eft) indirimi %7 olarak uygulanacak olup, kredi kartları üzerinden tek çekim yapılması durumunda da peşin indirim oranı %7 olarak uygulanacaktır.

*2022-2023 akademik yılında Doktora programları için; paket program tutarı 4 yıl içerisinde (62.900*4 Yıl) her yıl kayıt yenileme işlemi yapılmadan önce ödenir. Yıllık ödenecek olan ücret aynı yüksek lisans programlarında olduğu gibi 12 aya kadar taksitlendirilir.

*2022-2023 Akademik Yılı Güz Yarıyılı başvuruları sadece online olarak yapılacak olup, başvuru yapan adaylarımız mülakat ve/veya bilim sınavı konuları hakkında daha sonra kısa mesaj ve e-mail yoluyla bilgilendirilecektir.

*Belirlenen programlar dışından gelen öğrenciler için, program ücreti dışında uygulanacak bilimsel hazırlık ders başı ücreti 1.500 TL’dir.

Başvuru tarihleri ve diğer önemli tarihlere ulaşmak için akademik takvime buradan ulaşabilirsiniz.

İletişim: lisansustubasvuru@kent.edu.tr

Başvuru için tıklayınız

Burs Yönergesi için tıklayınız

Enstitü Programları Tanıtım Videoları için tıklayınız

PAYLAŞ