BÖLÜM BAŞKANININ MESAJI

Dr. Öğr. Üyesi D. Billur ÖRNEK

Dr. Öğr. Üyesi D. Billur ÖRNEK

Psikoloji, alanın engin ve ilgi çekici doğasına, giderek yaygınlaşan çalışma olanakları eklendiğinden beri her yıl bir öncekinden daha da popüler hale gelmekte olan bir sosyal disiplindir. Ne mutlu ki alanımız öğrencilerinin, pek çok alandan farklı olarak, hedefine ulaşmış kişinin heves ve heyecanıyla bölüme başladıklarına, bu heyecanı ve ilgiyi mezuniyet ve sonrasına taşıdıklarına her yıl tekrar şahit olmaktayız. Elbette öğrencilerimizi donatarak mesleğe hazırlayan biz akademisyenlerin heyecanı da, bu ilgili ve meraklı kitleye hitap ederken her zaman canlı kalmakta. Hepimizin bu heyecanının sebeplerinden bir diğeri, alanımızın insanı ilgilendiren her türlü konuyla bağlantılı ve her geçen gün güncellenen, gelişen ve değişen doğasıdır.

Kent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde güncel gelişmeleri takip ederek, gerek kuramsal altyapı gerekse uygulamada donanımlı meslek elemanları yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Öğrencilerimizin klinik, gelişimsel, sosyal ve bilişsel alt alanlarda geliştirilmesi ile alanda uygulayıcı, araştırmacı ve akademisyen olarak nitelikli biçimde var olabilecekleri zeminin sağlanması için uluslararası standartları izlemekteyiz.

Bölümümüzde öğrencilerimiz, zorunlu dersler ile verilen temel bilgilere ek olarak, yönelmeyi seçtikleri psikoloji alt alanı ile ilgili dersleri seçerek uzmanlaşmaya yönelik adımları lisans eğitimi içinde atmaları konusunda teşvik edilir. 
Değerli öğrenciler, kariyerini psikoloji alanı üzerine kurmak isteyen sizleri alanın yetkin üyeleri olmak üzere bilgiyle donatmak, lisansüstü eğitimle bu donanımı perçinlemek ve desteklemek, Kent Üniversitesi Psikoloji Bölümü ailesinin misyonudur. Hepinize verimlilikle, keyif ve heyecanla geçireceğiniz, ilgi ve potansiyelinizi fark ederken ailemizin bir üyesi olduğunuzu hissedeceğiniz bir üniversite süreci dilerim.

Dr Öğr Üyesi D. Billur ÖRNEK

PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN