DUYURULAR

2022 Tercih ve Tanıtım Günleri

2022 Tercih ve Tanıtım Günleri

Tarih : 17.07.2022

İstanbul Kent Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 18 Temmuz - 5 Ağustos 2022 günleri arasında Taksim ve Kağıthane kampüsümüzde gerçekleşecektir.

Tercih ve Tanıtım günlerinde aday öğrenciler ilgilendikleri bölümler hakkında akademisyenlerden detaylı bilgiye ulaşırken, üniversitemiz öğrencileri ile birlikte kampüs turu yapabileceklerdir.

Üniversitemizi ziyaret eden aday öğrenciler; bölümler, laboratuvarlar, burslar, iş imkânları, sosyal aktiviteler, öğrenci kulüpleri, uluslararası öğrenci hareketliliği gibi birçok konuda ilgili uzmandan sorularına yanıt alırken, ücretsiz tercih danışmanlığı hizmetinden de faydalanabileceklerdir.

2022 Öğrenim Ücretleri - Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları Tablosu

Aday Öğrenci İletişim Formu

Aday Öğrenci Web Sitesi

Bölüm Tanıtım Videoları

Mavi Diploma Kent'te

Ücret Hesaplama Robotu

 

İstanbul Kent Üniversitesi Hakkında:

İstanbul Kent Üniversitesi, Engelsiz Eğitim Vakfı tarafından 2016 yılında kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Berna Yılmaz, Rektörü Prof. Dr. Necmettin Atsü'dür. 

Üniversite bünyesinde 4 fakülte, 3 meslek yüksekokulu ve 1 enstitü bulunmaktadır. İstanbul’un merkezi Taksim’de tarihi Alman Hastanesi’nin mimarisi korunarak inşa edilen merkez kampüsü ve Kağıthane’de yer alan ekolojik ve teknolojik ikinci kampüsü ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Adres:

Taksim Kampüsü: Cihangir Mahallesi, Sıraselviler Caddesi, NO:71 Beyoğlu (Google Maps)

Kağıthane Kampüsü: Merkez mahallesi, Cendere Caddesi. No:24 Kağıthane (Google Maps)

Telefon:

02126101010

Takip et:

Instagram

Twitter

Youtube

PAYLAŞ