DİL POLİTİKASI

Yurtdışındaki partner okullarda hareketliliğe katılacak öğrenci ve personeli için; İstanbul Kent Üniversitesi, şehrin önde gelen dil okulları ile anlaşmalar yapmıştır. Bu anlaşmalar sayesinde; hareketliliğe katılacak öğrenci ve personelimizin yabancı dil becerileri, hareketliliğe katılmaları öncesinde desteklenecektir. Sözkonusu yabancı dil destekleri, öğrenci ve personelimizin spesifik ihtiyaçlarına göre şekillenecektir. Şehir merkezinin kalbinde yer alan İstanbul Kent Üniversitesi ayrıca, bahsi geçen dil okullarına oldukça yakın mesafededir; bu şekilde öğrenci ve personelimizin, kendi programlarına uygun vakitlerde ve kolayca dil desteği alabilmeleri amaçlanmıştır.

İstanbul Kent Üniversitesi ECHE akreditasyonu ile ödüllendirildikten sonra; Erasmus+ Ofisi, bahsi geçen dil desteği politikası doğrultusunda, Ulusal Ajans’a hibe başvurusunda bulunacaktır. Bu şekilde, ECHE akreditasyonunun alınmasının ardından, yurtdışı partner okullarda hareketliliğe katılacak öğrenci ve personelimiz, hareketlilikleri öncesinde, bahsi geçen anlaşmalı ve merkezi dil okullarından ücretsiz olarak yararlanabilecek ve yabancı dil becerilerini geliştirebileceklerdir.

Bahsi geçen bu dil politikasının, hareketliliğe katılacak bireylerin; hareketlilikleri sırasında, akademik ve sosyal entegrasyonları bakımından oldukça fayda sağlayacağı düşünülmektedir.

Uluslararası hareketlilik aktiviteleri ile Üniversitemize gelecek öğrenci ve personel için uygulanacak dil politikası ise şu şekildedir: İstanbul Kent Üniversitesi, gelen öğrenci ve personele Türkçe dil desteği konusunda da, şehrin merkezinde ve saygıdeğer dil okulları ile anlaşmalar yapmıştır.

Hareketlilik ile Üniversitemize gelecek tüm öğrenci ve personelin Türkçe dili desteği, Ulusal Ajans’a başvurularak alınacak hibeler ile, kendilerine ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Bahsi geçen bu dil politikasının, hareketliliğe katılacak bireylerin; hareketlilikleri sırasında, akademik ve sosyal entegrasyonları bakımından oldukça fayda sağlayacağı düşünülmektedir.

KENT’TEN HABERİNİZ OLSUN

HATA

    BAŞARI