GERİ DÖN
09 Ocak 2019

Film Gösterimi: Black

İstanbul Kent Üniversitesi Türk İşaret Dili Kulübünün Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası sebebi ile düzenleyeceği "Black" film gösterimine tüm öğrencilerimizi bekleriz.

Gösterim Bilgileri:

Tarih: 10 Ocak Perşembe

Saat: 16:30 - 18:30

Yer: B-303

Film Hakkında:

Kör ve sağır bir kızın bir öğretmen sayesinde hayata nasıl tutunduğunu ve nasıl yaşam mücadelesi verip kazandığını, sonunda da öğretmeni aynı duruma düşünce ona nasıl umutsuzca öğretmenlik yaptığını konu almaktadır. Kör ve sağır doğan Michelle ailesi tarafından anlaşılamamaktadır. Annesi ve babası Michelle'i akıl hastanesine göndermeden önce son kez bir öğretmen tutup şanslarını denemek isterler. Başta öğretmenle iyi anlaşamasalarda bu öğretmenin kızı başarılı bir şekilde eğittiğini görünce bu öğretmenle yola devam ederler ve Michelle bu öğretmen sayesinde üniversiteye gider ancak sonra Michelle'in öğretmeni Alzehimer hastası olur ve Michelle'e bakamayacak duruma gelir. Artık öğretmen olma sırası Michelle'dedir kendi öğretmenine ona öğrettiklerini geri öğretmek için umutsuzca çabalar. Başarılı bir Bollywood dram filmi.

Black, Hintli yönetmen Sanjay Leela Bhansali’nin özene bezene çektiği, Doğu felsefesine yaslanan diyaloglarıyla derinleşen, güzel bir başyapıt.

KENT’TEN HABERİNİZ OLSUN

HATA

    BAŞARI