FAKÜLTE HAKKINDA

FAKÜLTE HAKKINDA

İstanbul Kent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; mesleğe yeni ve kaliteli diş hekimleri yetiştirmek için alanında uzman akademik kadrosuyla 2018-2019 akademik yılı itibariyle eğitim-öğretime başlamıştır.

Toplam 5 yıl süren eğitim-öğretim müfredatında, 1. yıl klinik öncesi eğitim-öğretime, 3. yıl ise tamamen klinik ortamlarda gerçekleşecek eğitim-öğretim modüllerine geçilmektedir. En güncel ağız ve diş sağlığı uygulamaları eşliğinde, eğitim içerikleri geliştirilen müfredatımıza ek olarak; diş hekimi olarak yetiştirilecek bireylerin sağlık alanına aktif katılımı için gerekli tüm tecrübe ve etik değerlerin de kazandırılması hedeflenmektedir. 

En son teknoloji ile uyumlu olarak temin edilen tedavi üniteleri ve ekipmanlarının yanında, preklinik uygulamalara uygun çalışma alanlarımız bulunmaktadır. Bu alanlarda öğrencilerimize kendilerini geliştirmeleri için, monitör üzerinden canlı tetkik ve model üzerinde uygulama yapmayı sağlayan fantom laboratuvarımızda, eğitmenler eşliğinde yürütülen simülasyon tedavi imkanları sunulmaktadır.  Fantom simülasyonları sayesinde hasta görme tecrübesi kazanacak olan öğrencilerimiz böylece, mesleğe başladıklarında gerçekleştirecekleri klinik ve tedavi uygulamalarında, gerekli olan deneyimi daha önceden kazanmış olacaklardır. 

Gerek teorik gerekse pratik anlamda tam donanıma sahip hekimler mezun etmeyi planlayan Diş Hekimliği Fakültemiz, her biri mesleğinde tam yetkin uzman doktorlar yetiştirmenin yanında, topluma ve dünyaya yararlı bireyler hazırlama hedefine odaklanmıştır.

KENT’TEN HABERİNİZ OLSUN

HATA

    BAŞARI